#
Revista de stiri, cultura si umor...
 
Informarea este importanta,
dar amuzamentul este sanatos!
 
Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a

Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a

Revista nr. 153 | 29-09-2012 | Alexandru Mitchievici


Vineri, 28 septembrie 2012, pe Stadionul Cetate din Alba Iulia a avut loc a 3-a ediţie a Grand Prix „Ana Maria Groza”. Întrecerea a avut loc pe o vreme foarte frumoasă (30 grade Celsius) şi la ea au participat elevi ai claselor V-VIII din şcolile din judeţul Alba. În total au fost 119 de elevi, din care 51 de fete şi 68 de băieţi.

Au fost premiaţi primii 5 clasaţi la fiecare categorie, primii 3 elevi primind premiile cele mai consistente (trofee, medalii, diplome, premii în obiecte). Ceilalţi competitori au primit tricouri, diplome şi dulciuri.


Iată câştigătorii celor 8 categorii de concurs:

Clasa a V-a, fete

1.Lorena Paşca Igna, Lic. Tehnologic Ţara Moţilor Albac
2.Cristina Moldovan, Colegiul Tehnic Apullum Alba Iulia
3.Alina Andronache, Colegiul Tehnic „Al. Domşa” Alba Iulia
4.Denisa Marian, Colegiul Tehnic „Al. Domşa” Alba Iulia
5.Ariana Andrada Vlad, Şc. Gen. „Decebal” Cricău

Clasa a V-a, băieţi

1.George Fleşer, Liceul de Muzică şi Arte Plastice Alba Iulia
2.Sebastian Groza, Grup Şcolar Agricol „Al. Borza” Ciumbrud
3.Andrei Bogdan, Colegiul Tehnic „Al. Domşa” Alba Iulia
4.Andrei Tibor, Şc. Gen. Petreşti
5.Rudolf Sicora, Colegiul Tehnic Apulum Alba Iulia

Clasa a VI-a, fete

1.Nicoleta Aldea, Şc. Gen „Iosif Delvoin” Cugir
2.Patricia Mărginean, Şc. Gen. „Toma Cocisiu” Blaj
3.Nicoleta Mostiu, Şc. Gen. „Decebal” Cricău
4.Antonia Florea, Colegiu Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia
5.Ana Mărginean, Colegiul Tehnic „Al. Domşa” Alba Iulia

Clasa a VI-a, băieţi

1.Daniel Cercesceşti Daniel, Grup Şcolar Agricol „Al. Borza” Ciumbrud
2.Peter Chiş Peter, Colegiul „ Bethlen Gabor” Aiud
3.Sergiu Mocan Sergiu, Colegiul Tehnic „Al. Domşa” Alba Iulia
4.Paul Vînt Paul, Şc. Gen. „Decebal” Cricău
5.Răzvan Toma Răzvan, Şc. Gen. „Decebal” Cricău

Clasa a VII-a, fete

1.Teodora Stoica, Şc. Gen. „Toma Cocisiu” Blaj
2.Roxana Panţa, Şc. Gen. „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia
3.Evelina Fodor, Colegiul „ Bethlen Gabor” Aiud
4.Adina Miclea, Şc. Gen. „Decebal” Cricău
5.Raluca Alexandra Pintea, Şc. Gen. „Decebal” Cricău
 
Clasa a VII-a, băieţi

1.Andrei Roff, Şc. Gen. „I. Breazu” Mihalţ    
2.Robert Lupea, Şc. Gen. „I. Breazu” Mihalţ
3.Aurel Vulcu, Şc. Gen. Petreşti
4.Cătălin Lodroman, Şc. Gen. „I. Breazu” Mihalţ
5.Daniel Talpaş, Şc. Gen. Petreşti

Clasa a VIII-a, fete

1.Nicoleta Gînta, Şc. Gen. „Sf. Vasile cel Mare” Blaj
2.Patricia Rojneai, Şc. Gen. „Vasiel Goldiş” Alba Iulia
3.Boitor Gzorgzi, Şc. Gen. „Toma Cocişiu” Blaj
4.Diana Maria Barb, Liceul Sportiv Alba Iulia
5.Luminiţa Moldovan, Liceul Sportiv Alba Iulia

Clasa a VIII-a, băieţi

1.Constantin Vlad, Colegiul Tehnic Apulum Alba Iulia
2.Nicoară Bogdan, Colegiul Tehnic “Dorin Pavel” Alba Iulia
3.David Hăprian, ŞC. Gen. Singidava Cugir
4.Cătălin Şandru,  Şc. Gen. „Decebal” Cricău
5.Darius Vlad, Şc. Gen. „Iosif Pervain” Cugir.


Primii 5 de la fiecare categorie a primit rucsac, dulciuri, tricou, diplomă şi o medalie. Ceilalţi au primit tricouri, diplome şi medalii.

Premiile şi diplomele au fost oferite de Ana-Maria Groza ajutată de câteva personalităţi: Ion Dumitrel - preşedintele CJ Alba, Nicky Nistor - directorul CS Unirea, Ioan Ardelean - fost senator
 
Evenimentul a fost realizat de Consiliul Judeţean Alba, Primăria Municipiului Alba Iulia, Inspectoratul Şcolar al judeţului Alba, Direcţia pentru Sport şi Tineret a judeţului Alba, Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia, Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia, AS Club Sportiv Metatron Alba Iulia, Asociaţia Judeţeană Sportul pentru Toţi, Asociaţia Filantropia Ortodoxa Alba Iulia.

Sponsori ai competiţiei: SC Giro SRL Vinţul de Jos, ING Office Cetate Alba Iulia, SC Obiectiv Sport SRL Alba Iulia, Studio Estetic Poem Alba Iulia, Cofetăria Corina Alba Iulia, Starmedica Alba Iulia, SC Galenica Mury Vinţu de Jos, SC Taina Plantelor Alba Iulia, alte persoane fizice.

Felicitări celor care au dat o mână de ajutor. Aşteptăm cu nerăbdare ediţia a 4-a, a 5-a, a 10-a...


 


Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a Castigatorii Grand Prix-ului Ana Maria Groza, editia a III-a
Taguri: castigatori, grand prix, cros, Ana Maria Groza, editia, III, Alba Iulia, stadion, Cetate

Ratari

Criticisme (0)

Criticati si dumneavoastra

*
*
<Campurile marcate cu * sunt obligatorii>