dar amuzamentul este sanatos!

Articolul anterior     Articolul urmator

Argint si bronz pentru atletele din Blaj la CN de Tineret

Revista nr. 70 | 20-02-2011 | Lucian Daramus

Atletele de la clubul „Mica Romă” din Blaj au obţinut două rezultate foarte bune în proba de 3.000 de metri din cadrul campionatelor naţionale de tineret indoor desfăşurate la sfârşitul săptămânii trecute în Complexul Sportiv „Lia Manoliu” din capitală: este vorba de o medalie de argint şi o alta de bronz.

Dana Loghin a ocupat locul 2 în competiţia amintită, în timp ce Anca Bunea s-a situat pe poziţia a treia în ierarhia finală. Dana Loghin şi Anca Bunea sunt legitimate şi la CSS Mediaş.

Tot la 3.000 de metri tineret, Andra Ologu (CS Unirea Alba Iulia) a ocupat locul 9. La 1.500 de metri tineret, Dana Loghin („Mica Romă” Blaj, CSS Mediaş) a scos al şaselea timp din concurs, fiind urmată în clasament pe locul al şaptelea de Andra Ologu (CS Unirea Alba Iulia).

Taguri: argint, bronz, medalie, atlete, Blaj, Campionatele, Nationale, Tineret, atletism, Dana Loghin, Anca Bunea