dar amuzamentul este sanatos!

Articolul anterior     Articolul urmator
Sebesenii, gazati la Medias

Revista nr. 28 | 22-04-2010 | Alexandru Mitchievici

După trei victorii consecutive, elevii lui Marcel Zachiu au cedat ieri în compania formaţiei Gaz Metan II Mediaş. După ce au condus cu 1-0 la pauză, „roş-albaştrii” din Sebeş au cedat cu 2 la 1.
Sebeşenii au început tare meciul de la Mediaş şi au deschis scorul după un sfert de oră prin juniorul Raul Tamăşan: 1-0 pentru CSM Sebeş, iar trupa lui Zachiu era pe „cai mari”. Cu 18 minute înainte de final „arinarii” au fost egalaţi, iar în minutul 80 Cristian Cigan a făcut 2 la 1 în favoarea medieşenilor. CSM Sebeş a  scăpat printre degete a patra victorie consecutivă şi totodată şansa de a se desprinde în clasament de plutonul retrogradabil.
După 25 de etape CSM Sebeş se situează pe locul 8 cu 36 de puncte. Echipa din „Arini” se află la doar trei lungimi de un loc retrogradabil, iar lupta pentru evitarea retrogradării e departe de a se încheia.

Taguri:sebesenii, gazati, Sebes, Marcel Zachiu, Gaz Metan II, CSM Sebes, Arini