#
Revista de stiri, cultura si umor...
 
Informarea este importanta,
dar amuzamentul este sanatos!
 
Articolul urmator
Atletismul si-a luat partea leului la Gala Sportului Judetului Alba

Atletismul si-a luat partea leului la Gala Sportului Judetului Alba

Revista nr. 217 | 21-12-2013 | Alexandru Mitchievici


Joi, 19 decembrie, la Alba Iulia a avut loc Gala Sportului Judeţului Alba 2013. Şi în acest an cei mai buni sportive, tehnicieni, manageri din județul Alba au fost premiaţi pentru rezultatele obținute.

Cele mai multe puncte au fost adunate de către Marcel Cercea (judo, LPS/ CSŞ Alba Iulia) la categoria sporturi olimpice și Laurenţiu Avram (powerlifting, Zamolxis Alba Iulia) la categoria sporturi neolimpice.

Atletismul a luat partea leului, cu 6 sportivi în top 10 la sporturile olimpice.


Sporturi olimpice

1.Marcel Cercea, LPS/CSS Alba Iulia - judo
2.Alina Boholţan, CS Unirea Alba Iulia/CS Universitatea Alba Iulia - atletism
3.Mihaela Acatrinei, LPS/CS Unirea Alba Iulia - atletism
4.Bogdan-Alexandru Borza, Asociația Clubul de Tenis Alba-Cugir - tenis de câmp
5.Carmen Bianca Molnar, LPS/CS Unirea Alba Iulia - atletism
6.Nicolae Călin Gorcea, CSS Blaj - atletism
7.Ana Rodean, CS Unirea Alba Iulia/CS Universitatea Alba Iulia - atletism
8.Miriam Bulgaru, Tenis Club Vlad Bucur - tenis de câmp
9.Andra Ologu, CS Unirea/CS Universitatea Alba Iulia - atletism
10.Cătălin Crişan, LPS/CSS Alba Iulia - judo

 
Sporturi neolimpice

1.Laurenţiu Avram, C.S. Zamolxis Alba Iulia - powerlifting
2.Florin Şerban, C.S. Unirea Alba Iulia - şah
3.Bogdan Onolov, C.S. Zamolxis Alba Iulia - powerlifting
4.Bogya Tamas, C.S. Unirea Alba Iulia - rientare
5.Irimie Andrei Irimie, C.S. Zamolxis Alba Iulia - powerlifting
6.Carmen Pârva, C.S. Zamolxis Alba Iulia - powerlifting
7.Ioan Ordean, C.S. Zeus Powerlifting Mihalţ - powerlifting
8.Claudia Haiduc, C.S. Powerlifting Galda - powerlifting
9.Ovidiu Pănăzan, C.S. Zamolxis Alba Iulia - powerlifting
10.Andreas Tudor Cleja, C.S. Powerlifting Stremţ - powerlifting

 
Antrenori olimpici
                  

1.Gabriel Avram, LPS/CS Unirea Alba Iulia - tenis
2.Todor Ioan, LPS/CSS Alba Iulia - judo
3.Cristina Man, CSS Blaj, atletism
 
Antrenori neolimpici

1.Ioan Frăţilă, CS Zamolxis Alba Iulia - powerlifting
2.Ovidiu Pănăzan, CS Zamolxis Alba Iulia/ CS Powerlifting Galda - powerlifting
3.Darius Lupaşcu, CS Zeus Powerlifting Mihalţ - powerlifting

 
Menţiuni – sportivi           

Atletism

1.Cristea Darius Mădălin, CSS Blaj
2.Acatrinei Maria, LPS/CS Unirea Alba Iulia
3.Bîrsan Andreea, LPS/CSS Alba Iulia
4.Stoia Gabriela, LPS/CS Unirea Alba Iulia     
5.Neag Maria     LPS/CS Unirea Alba Iulia
6.Fleşer George, LPS Alba Iulia
7.Samoilă Beatrice, LPS Alba Iulia
8.Necreală Andreea, LPS Alba Iulia
9.Docolin Miruna, LPS Alba Iulia
10.Neagu Alesia, LPS Alba Iulia
11.Pintea Alexandru, CSS Blaj
12.Maier Vasile Alexandru, CSS Blaj
13.Oancea Alin, CSS Blaj
14.Maier Emil Cosmin, CSS Blaj
15.Dezsi Radu, CSS Blaj
16.Moldovan Luminiţa, LPS Alba Iulia
17.Rojneai Patricia, CS Unirea/LPS Alba Iulia
18.Popa Denisa, CS Unirea Alba Iulia     
19.Cosma Nicoleta, CS Unirea Alba Iulia     
20.Gyapias Miklos, CSO Cugir
21.Mărginean Laurenţiu, CSO Cugir
22.Marginean Iulian, CSO Cugir
23.Pantilescu Valentin, CSO Cugir

Automobilism

01.Mihai Beldie, CS Auto FAIR PLAY Abrud

Baschet

01.Albu Cristina, LPS Aba Iulia     
02.Beldian Andreea, LPS Aba Iulia
03.Bârsan Alice, LPS Aba Iulia
04.Borca Bianca, LPS Aba Iulia
05.Ciurpan Ana Maria, LPS Aba Iulia
06.Cuzic Vasilica, LPS Aba Iulia
07.Gherman Mihaela, LPS Aba Iulia
08.Ivaşcu Emilia, LPS Aba Iulia
09.Radu Raluca, LPS Aba Iulia
10.Stănilă Diana, LPS Aba Iulia
11.Taltabeţ Iulia, LPS Aba Iulia

Box

01.Dărămuş Andrei, CS Unirea Alba Iulia
02.Pleş Ioan, CS Unirea Alba Iulia
03.Pleş Gavrilă, CS Unirea Alba Iulia

Golf

01.Alexandru Bărbat, Golf Club Paul Tomiţa
02.Ana Maria Coman, Golf Club Paul Tomiţa
03.Viorel Coman, Golf Club Paul Tomiţa
04.Mihaela Pal, Golf Club Paul Tomiţa
05.Radu Codrin, Golf Club Paul Tomiţa
06.Anca Codrin, Golf Club Paul Tomiţa

Înot

01.Pleşa Andrei, LPS Alba Iulia

Judo

01.Paul Keresteşi, LPS Alba Iulia
02.Georgiana Ispir, CS Unirea Alba Iulia

Orientare

01.Muscaliuc Robert, CS Unirea Alba Iulia

Powerlifting

01.Bar Ionuţ, CS Powerlifting Stremţ
02.Comșa Simion, CS Zeus Powerlifting Mihalţ
03.Kristof Emilia, CS Powerlifting Galda
04.Cioflică Andrei, CS Zamolxis Alba Iulia

Rugby

01.Anghel Iuliana, CS Gold Roşia Montană
02.Barcea Elena Denisa, CS Gold Roşia Montană
03.Bustan Alina Maria, CS Gold Roşia Montană
04.Cenusa Ioana Larisa, CS Gold Roşia Montană
05.Drilea Nicoleta, CS Gold Roşia Montană
06.Oglavie Sorina Paraschiva, CS Gold Roşia Montană
07.Filip Veronica, CS Gold Roşia Montană
08.Filip Madalina, CS Gold Roşia Montană
09.Lefter Andreea Mihaela, CS Gold Roşia Montană
10.Hristea Diana, CS Gold Roşia Montană
11.Rusu Catalina Elena, CS Gold Roşia Montană
12.Pasca Ioana Iuliana, CS Gold Roşia Montană
13.Rus Aura Sorina, CS Gold Roşia Montană
14.Rusu Eliza, CS Gold Roşia Montană
15.Risteiu Simona, CS Gold Roşia Montană
16.Tara Ioana, CS Gold Roşia Montană
17.Sicoe Maria Bogdana, CS Gold Roşia Montană
18.Surdu Ana Maria, CS Gold Roşia Montană

Radioamatorism

01.Popa Vasile, Asociaţia Judeţeană de Radioamatorism

Schi

01.Moldovan Dragoş Dan, CSS Cîmpeni
02.Podaru Bogdan, CSS Câmpeni

Şah

01.Mihnea Costachi, CSU Alba Iulia

Volei

01.Mărginean Adrian, CSS Blaj
02.Moraru Dorin, CSS Blaj
03.Ivascu Denis, CSS Blaj
04.Borsai Robert, CSS Blaj
05.Roșianu Sebastian, CSS Blaj
06.Frățilă Adrian, CSS Blaj
07.Rotar George Mihnea, CSS Blaj
08.Bulucz Sabin, CSS Blaj
09.Iacob Norbert, CSS Blaj
10.Dulacioiu Radu, CSS Blaj

 
Menţiuni – sportivi Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar     
                  

1.Palco Florina Elena, LPS Aba Iulia - baschet
2.Enache Daniela, LPS Aba Iulia - baschet
3.Pogan Ana-Maria Ioana, LPS Aba Iulia - baschet
4.Hada Andreea Maria, LPS Aba Iulia - baschet
5.Petrifalean  Iuliana, LPS Aba Iulia - baschet
6.Beldian Andreea, LPS Aba Iulia - baschet
7.Gherman Emilia Mihaela, LPS Aba Iulia - baschet
8.Taltabet Iulia, LPS Aba Iulia - baschet
9.Cuzic Vasilica, LPS Aba Iulia - baschet
10.Barsan Naomi Alice, LPS Aba Iulia - baschet
11.Bumb Loredana, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
12.Pleşa Monica, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
13.Toma Roxana, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
14.Costea Codruţa, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
15.Selage Andrada, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
16.Bara Andreea, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
17.Todea Ioana, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
18.Gaiţă Georgiana, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
19.Vârtan Alina, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
20.Stan Ancuţa, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal
21.Vit Anca, Scoala Gimnazială Cîmpeni     Fotbal
22.Plesa Andreea, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
23.Dusa Alexandra, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
24.Coroiu Roxana, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
25.Borlea Larisa, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
26.Pop Alina, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
27.Oaida Elena, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
28.Pui Andrada, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
29.Vulturar Alexandra, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
30.Balea Bianca, Scoala Gimnazială Cîmpeni - fotbal
31.Coman Bogdan Claudiu, Scoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
32.Costea Paul Florin, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
33.Florea Valentin Sebastian, Şcoala Gimnaziala Craciunelul de Jos - fotbal
34.Mailat Nicolae, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
35.Marginean Paul, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
36.Mosneag George Raducu, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
37.Muresan Valentin Gabriel, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
38.Otoiu Vasile Alexandru, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
39.Boldea Valentin, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
40.Cimpean Marius Eduard, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal
41.Muscaliuc Raul, Colegiul National „D.Prodan” Cugir - orientare
42.Marincas Cristina, Liceul de Arte Alba Iulia - orientare
43.Talos Alexandru, Colegiul Militar Liceal „M.Viteazul” Alba Iulia - pentatlon
44.Chirlejan Sergiu, Colegiul Militar Liceal „M.Viteazul” Alba Iulia - pentatlon
45.Koss Corneliu, Colegiul Militar Liceal „M.Viteazul” Alba Iulia - pentatlon
46.Buricea Gabriel, Colegiul Militar Liceal „M.Viteazul” Alba Iulia - pentatlon
47.Jalia  Adrian, Colegiul Militar Liceal „M.Viteazul” Alba Iulia - pentatlon
48.Popa V.Vlad Vasile, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” alaj - volei
49.Corbean Ioan Sebastian, Şcoala Gimnazială „T.Cocişiu” Blaj - volei
50.Ivascu Nicolae, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
51.Lucaci Vlad Ioan, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
52.Baba Laurentiu Mihai, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
53.Micu Sebastian Ovidiu, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
54.Rotar George Mihnea, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
55.Muntean Horea Ovidiu, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
56.Luncean Andrei Gabriel, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei
57.Parau Dan Mihai, Şcoala Gimnaziala „T.Cocişiu” Blaj - volei

 
Menţiuni – antrenori           
                  

1.Mariana Bucerzan, CS Unirea Alba Iulia - atletism
2.Mihaela Simona Vlas, LPS Alba Iulia - atletism
3.Haprian Gheorghe Hăprian, CSO Cugir - atletism
4.Nicolae Paştiu, CS Unirea Alba Iulia - box
5.Nicolae Ursu, golf
6.Nicolae Bob, LPS Alba Iulia/CSS Alba Iulia - înot
7.Iacob Cleja, CS Powerlifting Stremţ - powerlifting
8.Ionel Homeniuc, CS Gold Roşia Montană - rugby
9.Tiberiu Tanţoş, CSS Cîmpeni - schi
10.Marius Nicolae Ceteraş, CS Universitatea Alba Iulia - şah
11.Ioan Păcurar, Asociaţia Clubul de Tenis Alba-Cugir - tenis de câmp
12.Gabriel Lincă, Tenis Club Vlad Bucur, tenis de câmp
13.Corneliu Mureşan, CS Unirea Alba Iulia     
14.Marcu Nicusor, LPS Alba Iulia     
15.George Lăncrănjan, LPS Aba Iulia - baschet
16.Valentin Urian, LPS Aba Iulia - baschet fete
17.Carmen Prainer Carmen, Şcoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Blaj - volei băieţi
18.Silvia Marcu, Şcoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Blaj - volei băieti
19.Iacob Marius Cîmpean, Şcoala Gimnazială Crăciunelul de Jos - fotbal băieţi
20.Nicolae Achimet, Colegiul Naţional Avram Iancu” Cîmpeni - fotbal fete
21.Cornel Mircea Gojeiu, Şcoala Gimnaziala Cîmpeni - fotbal fete
22.Iancu Secareanu, Colegiul Militar Liceal Mihai Viteazu - pentatlon
23.Gheorghe Nedea - orientare

 
Pentru întreaga activitate sportivă                   

1.Ana Maria Groza - atletism
2.Marian Mircea - box
3.Waldemar Cucereanu - box

 
Veterani     
            

1.Emilia Guşat - atletism
2.Ilie Cioca - atletism
3.Vasile Hârjoc - atletism
4.Margareta Sufleţel - atletism
5.Emil Sufleţel - atletism
6.Szakacs Emeric - tenis



 

Taguri: atletismul, a luat, partea, leului, gala, sportului, judetului, Alba

Ratari

Criticisme (0)

Criticati si dumneavoastra

*
*
<Campurile marcate cu * sunt obligatorii>