dar amuzamentul este sanatos!

Articolul anterior     Articolul urmator
Zlatna. Cupa Craciunului la fotbal de sala, castigata de echipa Ciocodel

Revista nr. 216 | 16-12-2013 | Alexandru Mitchievici

În perioada 12-15 decembrie 2013 la Zlatna a avut loc Cupa Crăciunului la fotbal de sală.

Evenimentul a reunit 10 echipe, fiind organizat cu sprijinul Primăriei şi a Consiliului Local Zlatna.

Meciurile s-au desfăşurat în sistem nou, cu o singură repriză având o durată de 23 de minute.

Semifinalele:

Ciocodel-FC Trâmpoiele 2-2 (4-2, după penalty-uri)
Titanii-Profesorii 1-0 (gol înscris în ultimul minut de joc)

Meciurile au fost arbitrate într-o manieră excelentă de către profesorul Ionel Danciar, directorul sportiv al CS Zlatna.

În finală s-a impus echipa Ciocodel, care i-a învins pe Titani cu scorul de 6-1.

Echipa Profesorii au câştigat finala mică: 1-1 şi 3-2 după penalty-uri contra celor de la FC Trâmpoiele.

Organizatorii le mulţumesc pe această cale Primăriei Orasului Zlatna, consilierilor locali ai oraşului Zlatna şi sponsorilor: SC Spioni SRL, SC MixEuro Duo SRL şi InforSelf SRL.

Zlatna. Cupa Craciunului la fotbal de sala, castigata de echipa Ciocodel Zlatna. Cupa Craciunului la fotbal de sala, castigata de echipa Ciocodel Zlatna. Cupa Craciunului la fotbal de sala, castigata de echipa Ciocodel
Taguri: Zlatna, cupa, Craciunului, fotbal, sala, castigata, echipa, Ciocodel