dar amuzamentul este sanatos!

Articolul anterior
Baschetbalistele de la CSU Alba Iulia s-au impus si in Banie

Revista nr. 212 | 23-11-2013 | Alexandru Mitchievici

O nouă victorie pentru echipa de baschet feminin CSU Alba Iulia. Albaiuliencele s-au impus în deplasare, scor 103-53 (32-17, 25-17, 20-11, 26-8) în faţa celor de la SCM Craiova, într-o partidă care a contat pentru etapa IX-a a campionatului naţional de baschet feminin.

CSU a câștigat toate cele patru sferturi, făcând din această partidă un antrenament cu public pentru următoarele două dispute dificile, cea cu ICIM Arad, de miercuri din cupele europene, respectiv cu CSBT Alexandria, de sâmbăta viitoare, din campionatul naţional.

În urma acestei partide, CSU Alba Iulia rămâne pe treapta a doua a podiumului, cu 8 victorii și o singură înfrângere.

Chastity Reed – 2 puncte.

După meci, antrenorul albaiuliencelor, Miroslav Popov, a declarat: „A fost un meci foarte bun, am împărţit echipa astfel încât fiecare jucătoare să intre în teren 20 de minute, pentru a rămâne în formă pentru meciurile viitoare. A fost un antrenament cu public, am încercat două lucruri noi în apărare şi atac. Per total am făcut un meci bun, însă întotdeauna avem câte ceva de îmbunătăţit”.

Taguri: albaiuliencele, s-au impus, Craiova, Miroslav Popov, baschet, lejer, Sasa Cadjo, Larisa Toma