Revista de stiri, cultura si umor...

Informarea este importanta,
dar amuzamentul este sanatos!

Articolul urmator
CSS Blaj a castigat medalia de bronz la Campionatul national de minivolei pentru baieti

Revista nr. 188 | 03-06-2013 | Alexandru Mitchievici

Echipa de minivolei băieţi a Clubului Sportiv Scolar Blaj a câştigat medalia de bronz la turneul final al Campionatului Naţional de Minivolei, anunţă Radio Blaj.

În turneul de la Bucureşti, băieţii antrenaţi de profesoara Silvia Marcu au obţinut un onorant loc 3. La finalul fazei grupelor, CSS Blaj se clasa pe locul 2 cu 6 puncte, având următoarele rezultate:
CSS Blaj - CSS Nicu Gane Fălticeni 0-3
CSS Blaj - CNNT Craiova 3-1
CSS Blaj - CSS 1 Constanţa 3-0.

În semifinale sportivii blăjeni au pierdut în faţa celor de la CTF Mihai 1 Bucureşti: 0-3.

În finala mică voleibaliştii din Blaj şi-au luat revanşa în faţa celor de la Fălticeni, pe care i-au învins cu scorul de 3-1, cucerind astfel medalia de bronz.

Campioană naţională a devenit echipa CSS Lapi Dej, care sa impus în finală în faţa celor de la CTF Mihai 1 Bucureşti.

Tot la sfârşitul săptămanii trecute, la Botoşani a avut loc turneul final al Campionatului Naţional de Minivolei Fete. Din păcate echipa de minivolei fete a Clubului Sportiv Şcolar Blaj, condusă de profesorul Horea Efrim, a ocupat ultima poziţie, a 8-a, în clasamentul final. CSS Blaj a pierdut toate meciurile disputate: 1-3 cu Dinamo, 2-3 cu CTF Mihai 1 Bucureşti si 1-3 cu CS ERA Sport Oradea, în faza grupelor, apoi 0-3 cu CSS Lugoj şi 0-3 cu CSS Târnăveni, în meciurile de clasament. Turneul a fost câştigat CSS Pro Volei Botoşani, care s-a impus în finală în faţa celor de la Dinamo Bucureşti: scor 3-1.

Taguri: CSS Blaj, medalia, bronz, campionatul, national, minivolei, baieti, fete, ultimul, loc