dar amuzamentul este sanatos!

Articolul anterior
Batrana Doamna invinsa la Alba Iulia de FC Unirea

Revista nr. 102 | 09-10-2011 | Alexandru Mitchievici

În perioada 8-9 octombrie 2011, s-au desfăşurat o parte din meciurile etapei cu nr.8 a Ligii secunde de fotbal, seria vest.

FC Unirea a reuşit surpriza şi a învins-o pe UTA Arad (foto - arhivă). Singurul gol al partidei a fost reuşit în minutul 63 de uniristul Petcuţ: după ce a fentat doi fundaşi arădeni la marginea carelui de 16 metri, Petcuţ a marcat cu un şut care l-a păcălit pe portarul oaspeţilor

Arădenii au trecut pe lângă egalare în minutul 83, când Bălan a fost blocat promt de uniristul Mircea Oprea, moment în care UTA a solicitat şi lovitură de la 11m pentru un henţ la Camara.

Echipe:
Unirea: Pascal (cpt.) - Potopea, Camara, Bumbac, Bucurică - Bălu, Petcuţ, Marius Oprea, C. Cornea - Pecarov, S. Mureşan. Rezerve: Lasc, Pistol, G. Militaru, Ciofu, I. Grozav, Schuller, Oară
Antrenor: Stelian Gherman

UTA: Smaranda - I. Bălan, Pocuca, Pascariu (cpt.), Siminic - Nădăban, A. Ignea, Fl. Purece, N. Nicolae - Hidişan - Drăghici. Rezerve: Amadio, Suslack, Fl. Gâlcă, Calvin, A. Gligor, Claudiu Drăgan, Al. Capătă
Antrenor: Roland Nagy