Informarea este importanta,
dar amuzamentul este sanatos!

Unirea Alba Iulia - Poli Timisoara 1-1, un egal cat o victorie

Revista nr. 100 | 18-09-2011 | Alexandru Mitchievici

Peste 1.500 de spectatori au asistat pe Cetate la meciul dintre unirişti şi echipa care în urmă cu 3 luni încheia Liga 1 pe poziţia a doua.

Chiar dacă au evoluat în 10 oameni, uniriştii au reuşit să o egaleze pe Poli Timişoara cu câteva minute înainte de finalul partidei.

FC Unirea: Pascal (cpt.) – Schuller, Camara, Bumbac, Cornea, Bălu, Pleniceanu, Sg. Costea, Al. Giurgiu, Petcuţ, Pecarov.

Poli Timisoara: Lepmets – Dăruiala, Fl. Ilie, Scutaru, Fl. Sandu, Pătraş, Poparadu, Popovici, Tameş (cpt.), Goga, Axente.

Tameş a deschi scorul în minutul 82, din lovitură de la 11 metri. Penalty-ul a fost obţinut după ce Curtean a fost faultat de Schuller şi Pleniceanu.

Deşi au evoluat în 10 oameni, uniriştii au egalat în min.86, prin Bumbac, care a marcat din marginea careului de 16 de metri, dupa o pasă excelentă primită de la Pecarov.

FC Maramureş Baia Mare-FC Bihor Oradea 0-1

Taguri: Fc Unirea, Alba Iulia, Poli Timisoara, 1-1, egal, victorie, Stelian Gherman