Informarea este importanta,
dar amuzamentul este sanatos!

Tenismanul cugirean Paul Rares Andriuc, medaliat cu aur in Germania

Revista nr. 95 | 11-08-2011 | Alexandru Mitchievici

Talentatul sportiv legitimat la CSO Cugir, a câştigat de curând medalia de aur la concursul internaţional de tenis de câmp under-16 din Waiblingen, Germania.

Reamintim, pe 25 iulie, Paul Rareş Andriuc s-a numărat printre cei 160 de participanţi din 61 de ţări, iar la final s-a clasat pe primul loc. În trecut acest turnenu a mai fost câştigat de nume mari ale tenisului mondial ca Boris Becker sau Steffi Graf.

„A fost un turneu foarte greu pentru că am jucat la o categorie mai mare şi au fost invitaţi cei mai buni jucători. După 4 ore de joc, l-am învins în finală pe englezul Julian Cash în trei seturi cu scorul 6-2, 4-6, 7-6”, a declarat Rareş Andriuc la finalul turneului din Germania.

Taguri: tenisman, cugirean, Paul Rares Andriuc, medalia, aur, Germania, Waiblingen, under, 16, Boris Becker, Steffi Graf